Tradiční Čínská Medicína- TCM

Tradiční čínská medicína (TCM), jejíž historie sahá 2 000 až 3000 let do minulosti, vytvořila jedinečný systém diagnostiky a léčby nemocí. Přístup tradiční čínské medicíny se zásadně liší od přístupu medicíny západní. V tradiční čínské medicíně se chápání lidského těla zakládá na holistickém pojetí vesmíru, jak je popisuje taoismus, a léčba nemocí je založena čínská medicína na diferenciální diagnostice syndromů.
 
Přístup tradiční čínské medicíny léčí orgány cang-fu (zang-fu) jakožto jádro lidského těla. Tkáně a orgány jsou uvnitř lidského těla propojeny sítí drah a krevních cév. Čchi (qi) působí jakožto určitý druh nosiče informace, který se zevně projevuje prostřednictvím systému ťing-luo (jingluo).
 
Prostřednictvím této sítě se na povrchu těla může patologicky odrážet dysfunkce orgánů cang-fu se a zároveň onemocnění povrchových tkání mohou ovlivňovat s nimi spojené orgány cang nebo fu. Postižené orgány cang nebo fu se mohou také ovlivňovat navzájem, protože jsou vnitřně navzájem spojeny. Léčba podle tradiční čínské medicíny začíná analýzou celého systému a poté se zaměřuje na korekci patologických změn pomocí úpravy funkce orgánů cang-fu.
 
Hodnocení syndromu nezahrnuje pouze příčinu, mechanismus, místo a povahu nemoci, ale také vzájemné porovnání patogenního faktoru a odolnosti těla. Léčba není založena pouze na symptomech, ale na diferenciální diagnostice syndromů. Proto lidé se stejnou nemocí mohou být léčeni různými způsoby a naproti tomu různé nemoci mohou vyústit ve stejný syndrom a být léčeny podobnými způsoby.
 
Klinická diagnóza a léčba v tradiční čínské medicíně jsou založeny zejména na teorii jin-jangu (yin-yang) a teorii pěti prvků , které na studium fyziologických aktivit a patologických změn lidského těla a jejich vzájemné vztahy aplikují přírodní jevy a zákony. Mezi typické terapie tradiční čínské medicíny patří akupunktura, bylinná léčba a cvičení čchi-kung (qigong). U akupunktury léčba probíhá stimulací určitých oblastí vnějšího těla.
 
Bylinná léčba působí vnitřně na orgány zang-fu, zatímco čchi-kung se pokouší obnovit řádný tok informací uvnitř sítě prostřednictvím regulace čchi. Tyto terapie se ve svém přístupu zdánlivě velmi liší, přesto všechny sdílejí stejný základní soubor předpokladů a náhledů na povahu lidského těla a jeho místo ve vesmíru. Někteří vědci popisují léčbu nemocí prostřednictvím bylinné léčby, akupunktury a cvičení čchi-kung jako „informační terapii“.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Doporučujeme
Hnědá hřejivá náplast proti bolesti – DIE DA ZHEN TONG GAO
Hnědá hřejivá náplast proti bolesti – DIE DA ZHEN TONG GAO
naplast400

Momentálně nedostupná, naskladnění předpokládáme koncem prosince. Doporučujeme nahradit Shaolinskou náplastí.

DIE DA ZHEN TONG GAO je zahřívací léčivá náplast. Na rozdíl od výrobků, jako je například tygří mast, obsahují náplasti složitou směs zahřívacích složek na zvýšení prokrvení, omezujících bolest a s hojivým účinkem na kosti i vazy, které jsou zpracovány do podoby pasty a nalisovány na lepicí pásku.

649
Do 5 dnů
Výhody pro vás
Většinu zboží máme skladem
Doprava zdarma nad 1100 Kč
20 let na trhu
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.